Ogrodowy fotel wypoczynkowy? Wybierz model „Jajo” !

Fotele typu jajo to zdecydowanie najmodniejszy dodatek wnętrzarski ostatnich kilku lat. Nowoczesny mebel został po raz pierwszy zaprojektowany przez duńskiego projektanta wnętrz w pod koniec lat 50. Arne Jacobsen swoim konceptem zaszokował całą branżę, gdyż dotychczas był to nieznany i znacznie odstający od klasycznej formy fotela. Wraz z nadejściem lat 60, prototyp zyskał na popularności i stał się modnym uzupełnieniem salonu. Mebel pokochało również całe Hollywood, czego dowodem jest częsta obecność fotela w filmach produkcji amerykańskiej. Modele typu jajo, w bardziej nowoczesnej formie, znów wracają do łask także jako meble ogrodowe. Jednakże, aby wybrać odpowiedni mebel, należy kierować się danymi wskazówkami, które ułatwią zakup wysokiej jakości fotela na lata.

Postaw na wysoką jakość

Podczas przeglądania foteli, zwróć szczególną uwagę na tapicerkę. Fotele jajo mogą przybierać różne formy, zarówno wiszących, jak i stojących samodzielnie na podłodze. Mebel powinien wspierać się również na solidnej podstawie w formie nóżek. Wybierając wiszący model, zwróć uwagę na jakość wykonanej uprzęży do podwieszenia. Dopasuj wymiary i udźwig do domowników, aby każdy czuł się komfortowo odpoczywając w nim. 

Przykładowe modele widoczne tutaj, wykonane są również z drewna. Fotel wsparty na naturalnych belkach to ekskluzywny wybór do nowoczesnego salonu. Jeden mebel odmieni całą aranżację i uatrakcyjni wnętrze. Fotele jajo powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, ponieważ wtedy posłużą przez wiele lat w niezmienionej formie. Warto więc przeznaczyć więcej środków na zakup, ale mieć pewność, iż produkt został wykonany solidnie i z dbałością o każdy szczegół. 

Modne kolory do twojego wnętrza

Kolor tapicerki lub skóry nie musi całkowicie pasować do twojego wnętrza. Postaw na kontrast lub inny odcień. Opisywany model stanowi uzupełnienie salonu i zwraca na siebie uwagę. Warto więc dodać mu trochę sznytu i zdecydować się na głęboki odcień. Taki mebel spełnia wówczas nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną. Pomieszczenie uzupełnione o ten modny dodatek stanie się ponadczasowe i będzie wpasowywać się w długo utrzymujące się trendy wnętrzarskie. Warto zaznaczyć, że fotel pasuje zarówno do mniejszych, jak i większych wnętrz, dlatego może stanowić akcesorium również w przypadku małych mieszkań. 

Nowoczesny kształt, innowacyjny design 

Fotele jajo mogą zarówno przybierać formę wiszącą, jak i stojącą na nóżkach. Innowacyjnym rozwiązaniem są fotele egg wspierające się na zakrzywionych drewnianych belkach. Każdy z nich wygląda efektywnie w salonie, bądź sypialni. Fotele z naturalnych surowców mogą również posłużyć za mebel wypoczynkowy w ogrodzie.

Kupując ten model, możesz mieć pewność, że zarówno forma, jak i kształt mebla nie postarzeją się wraz z upływającym czasem. Fotele jajo od ponad pięćdziesięciu lat zdobią wiele wnętrz i wciąż są atrakcyjnymi dodatkami pozostającymi wysoko w trendach. Jeżeli chcesz, aby twój salon wyglądał jak aranżacja wyjęta wprost z magazynu modowego, zdecyduj się na zakup uniwersalnego i dizajnerskiego fotela jajo. 

Related posts

Leave a Comment