Urządzenia akumulatorowe czy spalinowe? Które będą lepsze do dużego ogrodu?

Urządzenia akumulatorowe czy spalinowe

Każdy posiadacz ogrodu wie, że jeśli chce się o niego odpowiednio zadbać i pielęgnować go we właściwy oraz wygodny sposób, niezbędne do tego celu będą określonego rodzaju urządzenia. Warto się jednak zastanowić nad tym, jaki powinien być sposób zasilania takich urządzeń. Czy przykładowo lepsze będą kosiarki akumulatorowe, czy też spalinowe? Która metoda zasilania wypada lepiej?

Charakterystyka urządzeń spalinowych

Jeśli przegląda się ofertę różnego rodzaju urządzeń do ogrodu, to bez wątpienia w przypadku tych nieco większych pokroju np. kosiarek, dominują modele spalinowe. Czym konkretnie się one charakteryzują i dlaczego faktycznie warto wybrać właśnie je?
Ogromną zaletą kosiarki spalinowej, lecz również piły czy też podkaszarki jest to, że daje ona całkowitą swobodę w zakresie pola działania. Użytkownik nie jest ograniczony przez kabel zasilający, czy też przez pojemność akumulatora. Można z taką maszyną iść w dowolne miejsce ogrodu i pracować z nią tak długo, jak się chce. Oczywiście takie rozwiązanie ma także pewne wady, a mianowicie bardzo głośną pracę oraz nie da się ukryć nieprzyjemny zapach w postaci spalin.

Charakterystyka urządzeń akumulatorowych

Drugim w kolejności popularności rozwiązaniem jest napęd akumulatorowy. Jak to działa? W danym urządzeniu umieszczony jest zwykły silnik elektryczny, który zasilany jest energią pochodzącą z akumulatora. A racji tego, że nie jest to urządzenie zasilane z sieci, również daje duże pole do działania i nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o odległość od domu, czyli gniazdka elektrycznego. Niestety na uwadze trzeba mieć to, że silnik elektryczny o zasilaniu akumulatorowym, nie wykazuje się zbyt dużą mocą. Powoduje to, że takie rozwiązanie jest często stosowane w przypadku mniejszych urządzeń. Wykorzystują je roboty koszące, czy też małe ręczne podkaszarki. W ich przypadku niewielki czas działania, jakim charakteryzują się silniki akumulatorowe, nie jest aż tak dotkliwy.

Urządzenia akumulatorowe a spalinowe — co wybrać?

Jak zatem widać, zarówno napęd spalinowym, jak i akumulatorowy, mają swoje mocne i słabe strony. Który jest lepszy i powinien zostać wybrany? Jak się okazuje, jest to o wiele prostsze w ocenie, niż się może wydawać.
Jeśli chce się poprawnie wybrać rodzaj zasilania do danego uradzenia do ogrodu, trzeba w pierwszej kolejności ocenić to, jak duży posiada się ogród. Do tych większych, zdecydowanie bardziej poleca się model spalinowy. Jeśli jednak ogród jest z tych mniejszych, to z całą pewnością znacznie lepiej i wygodniej korzystać się będzie z modelu akumulatorowego.

Szeroki wybór akumulatorowych urządzeń ogrodowych znajdziesz w ofercie sklepu internetowego marki Stiga

Related posts

Leave a Comment