Nożyce spalinowe czy elektryczne? Które bardziej sprawdzą się w małym ogrodzie?

Nożyce do krzewów spalinowe czy elektryczne

Każdy posiadacz ogrodu doskonale wie, że jeśli chce się o niego odpowiednia zadbać, aby cieszył oczy swoim wyglądem, lecz również dawał możliwość komfortowego wypoczynku, trzeba go wyposażyć w liczne sprzęty i akcesoria. Dobrym tego przykładem są sekatory do ogrodu, które pozwalają przycinać i podcinać rośliny.

Jak się jednak można szybko przekonać, ręczne modele na dłuższą metę się nie sprawdzają i szybko sięga się po wersje spalinowe lub elektryczne.

Charakterystyka nożyc elektrycznych

Nożyce elektryczne, czyli takie, które wykorzystują do swojego działania silnik zasilany prądem elektrycznym, to dość powszechny wybór wśród właścicieli ogrodów. Przede wszystkim stoi za tym cena takiego urządzenia, która jest zdecydowanie niższa niż konkurencyjnej wersji spalinowej. Co więcej, są to urządzenia dość wygodne w codziennym wykorzystywaniu, ponieważ są lekkie, poręczne, a także proste w obsłudze. Dodatkowo wyróżniają się bardzo cichą pracą, a także niewydzielaniem z siebie spalin, tak jak robią to nożyce spalinowe.

Niestety taka wersja to również kilka wad. Model zasilany z gniazdka, choć może pracować non stop i posiada dużą moc, to jednak ma ograniczony zasięg pracy, który wynika z długości przewodu zasilającego.

Charakterystyka nożyc spalinowych

Jeśli wady nożyc elektrycznych są dla kogoś zbyt duże, naturalnym wyborem okazuje się w takiej sytuacji wersja zasilana silnikiem spalinowym. Czym się ona charakteryzuje i czy faktycznie warto się na nią zdecydować?

Zalety nożyc spalinowych

Przede wszystkim najważniejszą zaletą takiego rozwiązania jest pełna mobilność, a także nieograniczony czas działania. Co więcej, takie nożyce są bardzo mocne, więc doskonale radzą sobie z nawet największymi krzewami i najgrubszymi gałęziami – co dla posiadaczy dużych ogrodów może być ważną informacją.

Minusy nożyc spalinowych

Jeśli chodzi o wady takiego urządzenia, to oczywiście jest nią cena, która jest wyższa, a także hałas podczas działania. Nie można również zignorować tego, że takie nożyce podczas swojej pracy wydzielają z siebie szkodliwe spaliny. Jest to również model ciężki i często mało poręczny.

Podsumowanie

Wybranie dobrych nożyc do ogrodu nie jest prostym zadaniem. Warto jednak poznać mocne i słabe strony obu modeli i na ich podstawie zdecydować, które rozwiązanie lepiej sprawdzi się w posiadanym ogrodzie, a także które lepiej będzie pasowało do charakterystyki pracy w nim.

Oferta profesjonalnych nożyc do małego i dużego ogrodu dostępna na stronie https://postech.pl/

Related posts

Leave a Comment