Słoiki na miód – czyli ekologiczne opakowanie i zdrowe wnętrze

W obecnych czasach, kiedy wszyscy przywiązujemy coraz większą wagę do tego, co jemy i co kupujemy, dużą popularnością cieszą się produkty ekologiczne. Konsumenci zwracają uwagę na skład i pochodzenie danego produktu, ale także na sposób zapakowania, ponieważ chcą uniknąć kupowania zbędnego plastiku. Z tego powodu bardzo popularne stały się opakowania szklane, które nie tylko zapewniają doskonałą trwałość produktów spożywczych, ale także są ekologicznym rozwiązaniem. Dlatego więc słoiki na miód, na różne przetwory czy gotowe dania to popularny widok na półkach sklepowych. Polscy producenci miodu powinni więc zwracać uwagę nie tylko na zawartość opakowania, ale także na to, w co ją pakują. Jak zatem wybrać dobre słoiki na miód?

Małe, duże, “odchudzone” – słoiki na miód w różnych rozmiarach 

Wydaje mi się, że nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że słoiki na miód to najlepsze rozwiązanie. Niestety na półkach sklepowych możemy już zauważyć miody pakowane w plastikowe tubki czy opakowania. Takie rozwiązanie jest nie tylko nieekologiczne, ale także wpływa na mniejszą trwałość zawartości. Słoiki na miód zapewniają długotrwałą świeżość produktu oraz są bezpieczne – szkło nie wchodzi w reakcje z miodem. 

Na rynku opakowań szklanych słoiki na miód występują w najróżniejszych rozmiarach i pojemnościach. Wybór jest przeogromny. Dlatego najpierw warto się zastanowić, gdzie ma trafić dany produkt i do jakiej grupy docelowej chcemy się przebić. W końcu w branży spożywczej widzimy słoiki na miód w malutkich rozmiarach, które mogą być oryginalnym prezentem, ale także słoiki o większych pojemnościach, które mają być ekonomicznym rozwiązaniem dla całego domostwa. 

Najczęściej jednak spotykamy słoiki na miód w rozmiarze 900/1 ml lub 900/4 ml. To popularne słoiki, które potocznie konsumenci nazywają “litrowymi”. Z pewnością każdy w swojej spiżarni znajdzie kilka sztuk takich słoików, może właśnie po miodzie! 

Słoiki na miód – dekoracyjne i prezentowe 

Jednak nie każdy szuka dużych opakowań z miodem. Czasami konsumenci chcą kupić miód w mniejszym opakowaniu prezentowym. Takie dekoracyjne słoiki na miód stały się coraz bardziej popularne. Lubimy obdarowywać ludzi miodem na przeróżne okazje. Coraz częściej małe słoiki na miód są także formą podziękowania dla gości, na przykład na weselach. 

Jeśli zatem chcecie trafić do konsumentów, którzy będą szukali takich rozwiązań, to polecam wybrać mniejsze słoiki na miód, które wyglądać będą po prostu bardziej elegancko. Tutaj także wybór jest bardzo duży. Można eksperymentować z pojemnościami od 200 ml, przez 300 ml aż do słoików półlitrowych. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcecie osiągnąć. 

Nakrętki – czyli słoiki na miód to nie wszystko 

Wiadomo jednak, że słoiki na miód potrzebują też eleganckiego finiszu. Takim finiszem właśnie mogą być wieczka. I znów, występują one w najróżniejszych wzorach. Pszczelarze najczęściej decydują się jednak na nakrętki, które są specjalnie przeznaczone do miodu. Posiadają one nadruki z pszczołami, plastrami miodu czy kwiatami. Już na pierwszy rzut oka wiadomo, co znajduje się w środku takiego opakowania. 

Jeśli jednak zależy Wam na bardziej minimalistycznym wykończeniu, to znajdziecie także nakrętki jednokolorowe – czarne, białe, czy złote, a także wieczka z nadrukiem w kratkę, które idealnie nadadzą się do domowych spiżarni czy jako opakowania prezentowe. 

Co się dzieje po opróżnieniu opakowania? Czyli co zrobić z pustym słoikiem! 

Skoro decydujemy się na bardziej ekologiczny rodzaj opakowania, to zgodnie z zasadą less waste, nie powinniśmy takiego opakowania od razu wyrzucać. Słoiki na miód po opróżnieniu mogą zyskać nowe życie. Idealnie sprawdzą się jako ozdobne wazony czy inne dekoracje. Puste słoiki na miód mogą posłużyć też jako opakowanie na inne domowe produkty spożywcze takie jak kawa, mąka czy suszone zioła. Prawda jest taka, że wszystkie słoiki na miód mogą zyskać drugie życie! 

Related posts

Leave a Comment