Byliny i kwiaty ogrodowe wiosną

Wiosna to zdecydowanie jedna z uwielbianych przez większość pór roku. To także najbardziej intensywny czas dla każdego ogrodnika czy to zajmującego się zawodowo ogrodem, czy z pasji. To wtedy rośliny budzą się do życia, a cała okolica wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, aby przygotować ogród na rozkwit pozostałych drzew, krzewów i kwiatów ogrodowych. Już na etapie zasadzania roślin w ogrodzie powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakie rośliny wybieramy. Warto wybierać te, które stopniowo będą wypełniać nasz ogród kolorowymi barwami. Do jednych z nich należą m.in. byliny oraz kwiaty ogrodowe. Jakie byliny rozkwitają już wczesną wiosną oraz jakie kwiaty cebulowe jako pierwsze zachwycają nas swoim pokrojem?

Atrakcyjny ogród wczesną wiosną – byliny wczesnowiosenne

Liczne kompozycje kwiatowe potrafią rozbudzić do życia ogród już podczas pierwszych wcześniejszych dni wiosny. Kiedy jeszcze pozostałe rośliny pozostają w zimowym śnie, inne już wypuszczają pierwsze pąki, a nawet zachwycają pięknymi, pełnymi kwiatami. Należysz do grona osób, które kochają kwiaty i z utęsknieniem wyczekują pierwszych cieplejszych dni? Mamy coś rewelacyjnego dla Ciebie!

Byliny długowieczne jak Ciemiernik ‘Double Ellen Purple’ wypuszczają pierwsze kwiaty już w połowie lutego, a podczas cieplejszych miesięcy potrafią zakwitnąć nawet w listopadzie! Byliny te niesamowicie prezentują się posadzone w kępie. Przyciągają uwagę pełnymi kwiatami o intensywnej barwie. Niezwykle komponują się z drzewami czy krzewami tworząc spójną całość!

Ciemiernik, Helleborus 'Double Ellen Purple
Ciemiernik, Helleborus 'Double Ellen Purple

Kwiaty cebulowe w kompozycji z bylinami 

Wraz z bylinami warto posadzić również kwiaty cebulowe, które jako jedne z pierwszych roślin w ogrodzie budzą się do życia przyciągając wzrok niejednego przechodnia. Tulipany, hiacynty, narcyzy i wiele innych kwiatów cebulowych niesamowicie prezentuje się na tle bylin czy innych roślin w ogrodzie. Ponadto są to rośliny łatwe w uprawie, pięknie wyglądają na rabatach, a posadzone w kępie potrafią stworzyć niesamowitą aleję. Co ważne, kwiaty cebulowe najczęściej sadzimy jesienią, dzięki czemu już wiosną możemy cieszyć się ich niesamowitym pięknem, kiedy pozostałe rośliny dopiero budzą się do życia.

Barwinek pospolity, Vinca minor 'Illumination Cahill'
Barwinek pospolity, Vinca minor 'Illumination Cahill’

Jak wypełnić zacienione stanowisko w ogrodzie? Byliny do cienia

W każdym ogrodzie znajduje się miejsce zacienione, trudne w zagospodarowaniu, w którym większość roślin nie miałaby możliwości bytu. Jednak byliny do cienia to doskonałe rozwiązanie na tego typu miejsca w ogrodzie! Przede wszystkim w piękny sposób wypełnią przestrzeń, do której nie docierają promienie słońca, a ponadto już wczesną wiosną będą zachwycać kwiatami. Do kwitnących wiosną bylin zaliczamy np. Dąbrówkę rozłogową, która w okresie kwitnienia doskonale wyróżnia się drobnymi, niebieskimi kwiatami.

Related posts

Leave a Comment