Postaw na nowoczesną altanę ogrodową

Postaw na nowoczesną altanę ogrodową

Altany ogrodowe są wybierane do przydomowych przestrzeni zielonych przede wszystkim z przyczyn praktycznych. Pozwalają bowiem wypoczywać, spędzać czas ze znajomymi oraz organizować przyjęcia rodzinne.

Jak zbudowana jest nowoczesna altana ogrodowa?

Altana ogrodowa jest ważnym elementem przydomowej przestrzeni. Przede wszystkim zapewnia doskonały wypoczynek niezależnie od warunków atmosferycznych. Przed słońcem, deszczem i wiatrem chroni zadaszenie. Konstrukcja może pełnić różne funkcje, w zależności od wybranego rodzaju. Altana ogrodowa nowoczesna oferowana przez producenta drewogrod.pl może być wykorzystywana również do spotkań towarzyskich i przyjęć rodzinnych.

Wyróżnia ją niepowtarzalny design, elegancja oraz duża przestrzeń. W środku producent architektury ogrodowej zaprojektował dwie strefy: rekreacyjną i wypoczynkową, a wykonał obiekt z impregnowanego ciśnieniowo drewna sosnowego pomalowanego kilkakrotnie najwyższej jakości lakierobejcą. W części wypoczynkowej zostały zabudowane dwie ściany drewnianymi ażurowymi panelami.

Z kolei część rekreacyjna jest otwartą przestrzenią, którą każdy użytkownik zagospodaruje według własnego pomysłu. Może wstawić: grill, stół bilardowy, hamak, jak i zawieszane huśtawki. Na życzenie, zostanie wykonana instalacja elektryczna z oświetleniem, która umożliwi całonocne biesiadowanie. Do nowoczesnej altany z domkiem czy też pojedynczej, można zamówić wygodne meble drewniane, które idealnie komponują się z całością.

Jaki kształt altany ogrodowej wybrać?

Altany drewniane są nie tylko praktyczne, ale stanowią dekorację ogrodów. Muszą być dostosowane do przestrzeni, tak pod kątem wyglądu, jak i kształtu. Wielkość konstrukcji jest uzależniona od metrażu powierzchni działki. Niezależnie od tego, czy ma być kwadratowa lub prostokątna, trzeba wybrać miejsce lokalizacji obiektu małej architektury. Jeśli jest możliwość, warto postawić ją z dala od ulicy i działki sąsiada, by zapewnić sobie prywatność.

Altana w kształcie czworokąta wymiarach 3,5 × 4 m, jest wybierana do mniejszego ogrodu. Prostokątna konstrukcja umożliwia wstawienie wygodnych ław ogrodowych, pozostawiając przy tym jeszcze sporo miejsca na inne elementy wyposażenia. Dodane ażurowe ściany zapewniają wrażenie przestronności oraz bliskości natury.

Planując przyjęcia rodzinne i spotkania towarzyskie, dobrze jest rozważyć zakup większej konstrukcji. Wygodę zapewni altana o wymiarach 916 × 465 cm. Podłużny kształt umożliwi zaaranżowanie jej pod kątem imprez ogrodowych. Otoczenie zieleni, jest idealnym miejscem do odpoczynku i spędzania czasu z bliskimi. Poza tymi zaletami warto wspomnieć o funkcji dekoracyjnej. Altana stanowi estetyczny element działki, porośniętej kwiatami, krzewami i drzewami. Dobrze zaprojektowana, podkreśli charakter i styl przestrzeni, nadając jej unikalny wygląd.

domek narzędziowy
domek narzędziowy

Drewutnie w ogrodzie – rodzaje

Drewutnia ogrodowa jest wykorzystywana głównie do przechowywania drewna opałowego. Konstrukcja zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, co sprzyja jego wysychaniu i zabezpieczaniu przed pleśnią i gniciem. Chroni też surowiec przed deszczem, śniegiem i nadmiernym nasłonecznieniem. Zadaszenie i odpowiednia konstrukcja, pozwalają utrzymać odpowiednią jakość materiału, która jest wymagana podczas spalania w kominku czy piecu.

Występują różne rodzaje konstrukcji:

  • Drewutnia Wiklinowa – składa się z domku narzędziowego i części do przechowywania opału. Łączy funkcjonalność z estetyką, przez co staje się praktycznym rozwiązaniem w każdym ogrodzie. Można w niej przechowywać drewno opałowe i narzędzia ogrodowe, a przy tym dodaje krajobrazowi uroku i harmonii,
  • Drewutnia Pruski Mur – wykonana jest z drewna sosnowego i składa się z dwóch otwartych części, z podłogą i bez posadzki. Można w niej przechowywać drewno oraz narzędzia ogrodowe i akcesoria. Estetyka drewutni w stylu pruskiego muru dodaje ogrodowi charakteru i elegancji, nawiązując do historycznej architektury,
  • Drewutnia Willa – składa się z domku narzędziowego i części składowej do przechowywania drewna. Konstrukcje jest nie tylko funkcjonalna, ale też elegancka, przez co dodaje wyjątkowego designu przestrzeni. Charakteryzuje solidnym wykonaniem, dbałością o detale oraz estetycznym wyglądem, nawiązującym do architektury willowej.

Wielu właścicieli ogrodów wykorzystuje dodatkową przestrzeń drewutni jako domki narzędziowe do przechowywania grabi, siekier, kosiarek, pił, węży ogrodowych oraz innych przedmiotów niezbędnych do utrzymania porządku w ogrodzie.

Podsumowanie: altany ogrodowe

Altany ogrodowe drewniane są nie tylko wizytówką każdej działki, ale doskonałym miejscem do wypoczynku i organizowania spotkań przy grillu. W ofercie Drewogród znajduje się szeroki asortyment konstrukcji, od małych altan narożnych, przez większe klasyczne, aż po duże nowoczesne budowle. Wszystkie charakteryzują się niepowtarzalnym designem oraz elegancją. Wybierając altanę trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na wielkość działki, żeby nie stanowiła problemu podczas przemieszczania się po ogrodzie. Planując biesiadowanie, warto pomyśleć o instalacji elektrycznej z oświetleniem.

Related posts

Leave a Comment