Jak wybrać panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularne i z każdym dniem pojawiają się na kolejnych domach czy dobrze nasłonecznionych balkonach. Same panele opisywane są przez szereg parametrów i wybór odpowiedniego może przyprawić laika o ból głowy. Warto dobrze przygotować się do takiego zakupu oraz montażu. Sprawdź, co należy wiedzieć gdy chcesz zamontować panele fotowoltaiczne. 

  • W panelach fotowoltaicznych mogą występować różne rodzaje ogniw.
  • Zwróć uwagę na sprawność paneli oraz inne parametry.
  • W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się profesjonalnym ekspertem, który pomoże wybrać Ci odpowiedni produkt.

Hurtownia fotowoltaiczna, taka jak Pvstar, w swojej ofercie posiada panele różnych producentów. Warto jednak skupić się nie na producencie, ale na parametrach takiego panelu. Jedną z rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jest rodzaj ogniwa, które możesz znaleźć. Najpopularniejszym rozwiązaniem do domowych instalacji są ogniwa monokrystaliczne, które cechują się gładką strukturą oraz ciemnym kolorem. Koszt produkcji, a zarazem cena jest największa, ale przetwarzają na prąd ok 20%  energii słonecznej, która do niej dociera. Czynie je to najbardziej wydajnymi panelami fotowoltaicznymi na rynku.

Innym rodzajem ogniw, które możesz znaleźć w panelach, są polikrystaliczne. Cechuje je dużo niższa cena, niż modułów opartych o technologię monokrystaliczną, ale należy również liczyć się z mniejszą wydajnością takiej instalacji. Na energię elektryczną przetwarzane jest ok. 16-18% promieni słonecznych, które docierają do panelu. Dużo niższa cena sprawia jednak, że stosunek ceny do jakości jest bardzo korzystny i wiele osób decyduje się na zakup paneli, które wykonane są w tej technologii. 

Same panele określone są licznymi parametrami, na które należy zwrócić uwagę. Jednym z najważniejszych jest sprawność paneli. Wysoka wartość tego wskaźnika jest pożądana, gdyż oznacza, że z instalacji o takiej samej powierzchni, ale większej sprawności możliwe będzie uzyskanie więcej energii, niż gdyby ten wskaźnik był mniejszy. Innymi słowy, im większa sprawność, tym większa moc zostanie uzyskana z danej powierzchni instalacji.

Innym ważnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę, jest Moc Szczytowa, czyli maksymalna moc, którą może uzyskać panel. Warto jednak zaznaczyć, że w Polsce warunki potrzebne do uzyskania takiej mocy zazwyczaj nie zachodzą, a średnia moc wynosi ok, 10% mocy szczytowej. 

Wybierając instalację fotowoltaiczną, warto skontaktować się z ekspertem i tak panele fotowoltaiczne mogą być dostarczone przez „hurtownia fotowoltaiczna Kraków PVstar”, której pracownicy to eksperci i z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania

Related posts

Leave a Comment