Donice do ogrodu, tarasu i na balkon – najnowsze propozycje dla miłośników kwiatów!

Wiosna to czas powrotu do życia, kwitnących kwiatów i ogrodowych rewolucji. Pięknie ozdobiony ogród czy balkon może być fantastycznym miejscem relaksu, gdzie przy dobrej lekturze można odetchnąć wśród zapachu roślin i bzyczenia owadów. Aby jednak prezentował się wyjątkowo spektakularnie, warto zadbać o ładne, nie zagłuszające jednak piękna roślin donice.

  1. Jak wybrać doniczki zewnętrzne?
  2. Piękny balkon ozdobą mieszkania
  3. Jak udekorować taras?

Zastanówmy się zatem, w jaki sposób donica może stać się nieodłącznym elementem ogrodu.

Jak wybrać doniczki zewnętrzne?

Ogród jednoznacznie kojarzy się z roślinami, posadzonymi bezpośrednio w ziemi. Takie spojrzenie zdecydowanie zawęża jednak możliwości ozdobienia przestrzeni koło domu lub na działce. Doniczki ogrodowe, ze sklepów takich jak na przykład Fabryka Form pozwalają na szerokie spectrum nowych sposobów na sadzenie i układanie roślin. Przede wszystkim, dzięki donicom zewnętrznym rośliny mogą być ustawione na każdej nawierzchni – czy to ziemi, czy betonie. Dom, wokół którego w posadzone są petunie prezentuje się przecież przepięknie, a nie każdy przygotował sobie wokół niego miejsce na rabatki. Dzięki donicom zewnętrznym parking może stać się przedłużeniem ogrodu, schody mogą stać się częścią zielonej, naturalnej ścieżki. Ponadto doniczki zewnętrzne z Fabryka Formpozwalają na ozdobienie ogrodu nie tylko wzdłuż ziemi, ale i na wysokość. Kompozycje roślinne, które wykorzystują właśnie wysokość dają piorunujący efekt wizualny.

Piękny balkon ozdobą mieszkania

Balkon jest często jedyną szansą mieszkańca bloku czy wieżowca na własny kontakt z naturą. Aby ozdobić go kwiatami czy ziołami, konieczne są dostosowane doniczki balkonowe. Pozwolą one na zamianę tej małej przestrzeni w kawałek puszczy amazońskiej, rajskiego ogrodu lub czegokolwiek, co tylko przyjdzie do głowy! Wyjątkowo przydatne są tutaj doniczki na balustradę – pozwolą pięknie ozdobić balkon bez nadmiernego zużycia tak cennej przestrzeni, dają przecież możliwość zawieszenia roślin poza samym balkonem. Doniczki na balkon mogą także same w sobie być ozdobą – jeżeli roślina nie będzie ich zasłaniała, warto zastanowić się nad doborem odpowiedniego koloru i wzoru.

Jak udekorować taras?

Taras to miejsce, które pozwala na chwilę relaksu, obiad z rodziną na zewnątrz czy spotkanie ze znajomymi w letni dzień. Warto zatem zadbać, aby było nie tylko przestronne, ale też ozdobione. Doniczki tarasowe pozwolą na przedłużenie ogrodu i swobodne przejście miedzy wnętrzem domu a zewnętrzną częścią posesji. Warto zainwestować jednak w donice nieco cięższe od zwyczajnych – o ile ogród często jest osłonięty krzakami ozdobnymi, tujami, o tyle taras w większości przypadków jest narażony na podmuchy wiatru. Metalowe doniczki z Fabryka Form ustrzegą Państwa przed koniecznością sprzątania skorup i rozsypanej ziemi. Warto zastanowić się także nad donicami wiszącymi, jeżeli taras jest pod dachem – nie zajmują one miejsca na ziemi i nie są narażone na atak bawiących się zwierząt czy dzieci.

Rośliny są najpiękniejszą ozdobą, zdrową, naturalną i nie drogą. Warto przyjrzeć się zatem nie tylko gatunkom i cenom sadzonek, ale także donicom – aby efekt wizualny był porażający!

Related posts

Leave a Comment