Bramy aluminiowe – solidny wybór na lata

Bramy aluminiowe

Zastanawiasz się, jaką bramę wjazdową na posesję wybrać? Do dyspozycji jest szeroka gama wariantów. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują bramy aluminiowe, które można kupić w różnych rozmiarach i wzorach. Dlaczego warto zdecydować się na zakup bramy z aluminium?

Stopy aluminium są obecnie używane bardzo często do realizacji ogrodzeń. Wykonane z nich konstrukcje cechują się wieloma zaletami i dostępne są w różnych wersjach, dlatego można dopasować je indywidualnie do charakteru architektury i własnego gustu.

Bramy aluminiowe – dostępne warianty

W sprzedaży można znaleźć bramy aluminiowe – https://fello.pl/ogrodzenia/bramy-wjazdowe/ w wielu różnych konstrukcjach. Wśród nich znajdują się:

  • Bramy przesuwne – obecnie jeden z najpopularniejszych typów bram, które składają się z jednego skrzydła o przesuwnej konstrukcji. Do ich montażu konieczne jest posiadanie odpowiedniej przestrzeni z boku bramy.
  • Bramy rozwierane – wyposażone w dwa skrzydła, które rozwierane są na boki. Nadają się do montażu także w ograniczonej przestrzeni.

Do wykonania bram aluminiowych najczęściej używane są elementy panelowe – wykonane z profili (lameli) aluminiowych rozmieszczonych poziomo. Poziome profile mogą mieć różne szerokości i mogą być rozmieszczone w różnych odległościach, dając większy lub mniejszy prześwit. W sprzedaży dostępne są także bramy wykonane z profili układanych pionowo – przypominają one wtedy tradycyjne płoty.

Bramy aluminiowe mogą przybierać różne kolory dopasowane do całego ogrodzenia oraz do architektury przestrzeni. Klienci najczęściej decydują się na wybranie ogrodzeń w kolorze grafitowym, jasnoszarym, brązowym oraz czarnym. Dostępne są także profile o wykończeniu drewnopodobnym, które przypominają drewno i nadają konstrukcji naturalny wygląd.

Zalety bram aluminiowych – dlaczego warto je wybrać?

Obecnie bramy aluminiowe są kupowane bardzo często ze względu na swoje liczne zalety. Wśród najważniejszych atutów bram z aluminium oraz ogrodzeń aluminiowych znajdują się:

  • Estetyczny wygląd – bramy wyglądają stylowo i dzięki wielu wariantom wzorniczym można dopasować je do różnych aranżacji.
  • Wieloletnia trwałość – aluminium wykorzystane do produkcji bram cechuje się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi, odpornością na korodowanie i warunki pogodowe, dlatego mogą one posłużyć na lata.
  • Brak potrzeby konserwacji – bram aluminiowych nie trzeba poddawać systematycznej konserwacji, dlatego nie są wymagające w utrzymaniu.
  • Możliwość montażu napędu – do bramy aluminiowej można dodać również napęd, który ułatwi jej obsługę.

Related posts

Leave a Comment