Pergole tarasowe – sposób na praktyczny i modny taras

Pergole tarasowe pozwalają na czerpanie radości z przebywania na tarasie w różnych warunkach pogodowych. Chronią przed opadami i niwelują ilość wpadających promieni słonecznych. Zadaszenia tarasowe to konstrukcje o modnym designie dodające elegancji i nowoczesnego wyglądu.

  1. Pergole – czym dokładnie jest to nowoczesne rozwiązanie?
  2. Zadaszenia tarasu – korzyści.

Przebywanie na tarasie należy do przyjemnych form relaksu. Jednak warunki pogodowe (w Polsce aura bywa kapryśna nawet latem) sprawiają, że często trzeba z tej formy wypoczynku rezygnować. Zadaszenia tarasowe pozwolą rozkoszować się chwilami spędzanymi na tarasie bez konieczności przerywania ich – skutecznie ochronią przed deszczem czy promieniami słonecznymi także meble ogrodowe. Pergole w modny, designerski sposób sprawią, że taras stanie się przedłużeniem salonu czy otwartej kuchni. Jakie jeszcze są plusy zastosowania nowoczesnego rozwiązania, jakim są pergole tarasowe?

Pergole – czym dokładnie jest to nowoczesne rozwiązanie?

Terminem „pergola” określa się konstrukcję składającą się z podpór oraz zadaszenia. Nowoczesne pergole osłaniające taras to pergole aluminiowe, których dachy (często z lameli) da się zdalnie regulować za pomocą pilota. W ten sposób można decydować o ilość promieni słonecznych wpadających na taras czy też zasłonić dach pergoli całkowicie na przykład podczas deszczu. Zadaszenie tarasowe w swej górnej części (oprócz aluminiowych ruchomych belek) może być wykonane z PVC lub akrylowej tkaniny. Wybór zależy od tego, w jakim stylu chcemy taras urządzić. Ważnym aspektem jest to, że decydując się na zadaszenie tarasu, mamy możliwość wyboru jego rozmiaru, koloru, a także wyposażenia – oświetlenia LED czy bocznych rolet (szkło, aluminium, drewno). Wszystko to jest bardzo komfortowe podczas urządzania przestrzeni, jaką jest taras. Należy wspomnieć o tym, że pergole tarasowe mogą być konstrukcjami wolnostojącymi lub montowanymi do fasady.

Pergole tarasowe
Pergole tarasowe

Zadaszenia tarasu – korzyści

Pergole tarasowe La Pergoletta pozwalają na to, by z tarasu stworzyć miejsce bardzo przyjemne i praktyczne, a jednocześnie umożliwiające przebywanie na świeżym powietrzu. Dzięki temu wyprawienie na tarasie imprezy czy zjedzenie posiłku jest możliwe bez obawy o fakt, że zostanie to przerwane przez niekorzystne warunki pogodowe. Co ważne, pergole są bardzo gustownym elementem pod względem estetycznym – sprawią, że design budynku staje się nowocześniejszy. Dlatego też pergole tarasowe to znakomity pomysł także wtedy, gdy chcemy odświeżyć wizualnie nasz dom.

Related posts

Leave a Comment