O czym pomyśleć zanim przygotuje się ogród do wiosny?

Wypoczynek w ogrodzie w letnie dni sprawia wiele przyjemności. Na świeżym powietrzu można odetchnąć pełną piersią, zapomnieć o stresie oraz zrelaksować się w czasie weekendu. Wystarczy, że pojawiają się pierwsze promienie wiosennego słońca, a z radością wyrusza się do ogrodu, by zająć się roślinami. Jednocześnie powinno się jednak pamiętać o meblach ogrodowych, dzięki którym przebywanie na tarasie lub w altanie pokocha cała rodzina.

1. Komplet ogrodowy – postaw na solidne meble do ogrodu!

2. Altanka ogrodowa – ochrona przed słońcem, deszczem i wiatrem

3. Stoły ogrodowe – w ogrodzie niczym w jadalni

Ogród zachęcający do wypoczynku w wiosenne i letnie dni powinien być nie tylko pełen zieleni i kolorowych kwiatów. Powinny znaleźć się w nim również meble i architektura ogrodowa, które zagospodarują przestrzeń, podkreślą charakter aranżacji i pomogą stworzyć wygodną przestrzeń do relaksu. Sprawdź, na co zwrócić uwagę kupując komplet ogrodowy, by z chęcią spędzać czas we własnym ogródku.

Komplet ogrodowy – postaw na solidne meble do ogrodu!

Elementem niezbędnym do komfortowego wypoczynku w ogrodzie są meble. Komplet ogrodowy można stworzyć samodzielnie z wybranych przez siebie mebli lub postawić na gotowy zestaw. W zależności od tego, w jaki sposób chce się spędzać czas na powietrzu, powinno się pamiętać o umieszczeniu w ogrodzie stołu z krzesłami, stolika kawowego i szerokich foteli lub kanapy, bądź łóżka ogrodowego. Szczególnie interesującym wyborem są komplety ogrodowe zbudowane z modułów.

Modułowe meble do ogrodu można skonfigurować samodzielnie w zależności od liczby domowników i własnych preferencji. Moduły do siedzenia, pufy, a także dodatki w postaci stolików sprawiają, że z różnych elementów stworzy się dokładnie taki komplet, o jakim się marzyło. Takie rozwiązanie przypadnie do gustu zwłaszcza tym osobom, które mają nietypowe potrzeby.

Altanka ogrodowa – ochrona przed słońcem, deszczem i wiatrem

Altanka ogrodowa jest praktycznym rozwiązaniem nie tylko na działkach rekreacyjnych, ale również w ogrodach przed domami jednorodzinnymi. W zależności od potrzeb, zabudowanie może mieć otwartą konstrukcję i stanowić jedynie zadaszenie chroniące przed nadmiernym słońcem lub deszczem i wiatrem w trakcie letniej burzy. Większa altana w ogrodzie działkowym może natomiast posłużyć do przechowywania narzędzi i sprzętów ogrodowych.

W dużej altanie ogrodowej dodatkowo wydziela się pomieszczenie o charakterze rekreacyjnym. W miarę dostępnej powierzchni można urządzić w niej nieduży salon z sypialnią oraz łazienkę i aneks kuchenny. Takie zabudowanie sprawdzi się zwłaszcza na działkach położonych poza miastem z dala od miejsca zamieszkania, na których właściciele wypoczywają w wolne weekendy.

Stoły ogrodowe – w ogrodzie niczym w jadalni

Jedną z najprzyjemniejszych form relaksu na świeżym powietrzu jest grillowanie i gotowanie na ognisku. Gotowe potrawy najlepiej smakują, gdy podaje się je na świeżym powietrzu. Do tego celu niezbędny jest duży stół. Stoły ogrodowe z drewna, technorattanu lub aluminium sprawdzają się tu niezawodnie. Są odporne na intensywne użytkowanie, łatwe do utrzymania w czystości oraz przystosowane do trudnych warunków atmosferycznych. Dzięki temu można bez obaw ustawić je w altanie i korzystać z nich przez wiele sezonów.

Do ogrodu warto dobrać również inne meble oraz elementy wyposażenia zgodnie z własnymi upodobaniami. Uwagę warto zwrócić między innymi na hamaki, krzesła brazylijskie i fotele jajo zawieszone na dużej, metalowej konstrukcji o wysokiej wytrzymałości. 

Related posts

Leave a Comment