Krzewy ozdobne do ogrodu – najpiękniejsze gatunki

Krzewy ozdobne do ogrodu – najpiękniejsze gatunki

Krzewy kwitnące oprócz pięknego wyglądu mają również słodki zapach, ciekawy kolor liści i kształty, które tylko dodadzą charakteru twojemu ogrodowi. Jakie krzewy możesz wybrać do swojego ogrodu?

Hortensja

Nie da się ukryć, że hortensje są wspaniałym dodatkiem do ogrodu. Są to wspaniałe, łatwe w utrzymaniu krzewy. Hortensje, charakteryzujące się pięknymi kwiatami, mogą rozjaśnić podwórko żywymi kolorami w miesiącach letnich. Te krzewy są jedną z niewielu roślin, które można uprawiać w większości klimatów. Najlepszym wyborem wśród hortensji jest Nikko Blue, która w miesiącach letnich wydaje kwiaty dosłownie wielkości talerza.

Róże rozłożyste

To ponadczasowy dodatek do ogrodu. Róże są niewątpliwie jednym z najlepszych krzewów ozdobnych. Ich piękne kwiaty, pojedyncze lub podwójne, dodadzą koloru, charakteru i zapachu i będą kwitnąć od połowy lata do pierwszych przymrozków. W przeciwieństwie do tradycyjnych róż, które rosną pionowo na prostych pędach, te róże mają bardziej rozłożystą formę, którą można uformować w standardowy krzew lub wpleść w żywopłot. Są również bardziej kompaktowe i dlatego można je z powodzeniem uprawiać w doniczkach, co czyni je doskonałym dodatkiem do ogródków balkonowych.

Wiśnia laurowa

Wiecznie zielony krzew na wiosnę wyda wiele pięknych białych kwiatów, które są również świetnym wyborem, jeśli kwiaty przyciągające pszczoły do twojego ogrodu. Wiśniowe krzewy ozdobne mogą rosnąć szybko lub powoli, w zależności od tego, ile słońca na nie pada. Te wiecznie zielone krzewy wytwarzają białe kolce kwiatowe od kwietnia do maja, a następnie czarne owoce, które są idealne do karmienia ptaków zimą.

Krwawy Korzeń

Ten pełen wdzięku krzew będzie wspaniałą ozdobą każdego ogrodu. Kwiaty Potentilla, jeden z najlepiej kwitnących krzewów, mają barwę od jaskrawoczerwonej i bordowej do brzoskwiniowej, żółtej i białej, w zależności od wybranej odmiany.

Idealne rośliny do wiejskiego ogrodu. Dzięki niskim wymaganiom wodnym doskonale nadaje się również do suchych ogrodów i ogrodów skalnych. Jako stosunkowo niewielki krzew, osiągający wysokość 60 cm i szerokość 40 cm w okresie dojrzałości, Potentilla jest idealna jako dodatek do obrzeży zielnych.

Lawenda

Lawenda choć ma niewielkie rozmiary, oferuje nam piękne fioletowe kwiaty i wyjątkowy zapach. Te pachnące krzewy są szczególnie popularne jako wypełnienie tylnej części ogrodu. Lawenda może dorastać do ponad metra wysokości, a jej kwiaty mają dwa cale szerokości i są doskonałym wyborem, jeśli szukasz kwiatów przyciągających pszczoły.

Related posts

Leave a Comment