Jeż w ogrodzie

Jeż w ogrodzie

Jeż to sympatyczny, acz kłujący gość. Jego obecność w ogrodzie jest niekłopotliwa, a nawet wręcz pożądana. Jest to zdecydowany wróg wszelakich owadów i ślimaków.
Zamiast wydawać krocie na trucizną, albo jakby powiedziano w Indiach na „lekarstwo” dla ślimaków spróbujmy przygarnąć jeże do swojego ogrodu. Jak to zrobić?

Jak przygarnąć
do ogrodu jeża?

Jeż to zwierzę lubiące ciche zakątki. Jeżeli nasz ogród jest choć trochę dziki, ma jakieś zakątki gdzie nikt nie chodzi, jest gdzieś jakaś szopa lub buda gdzie jeż może zamieszkać i przezimować, to jest duża szansa „przygarnięcie ” jeża. Jeże lubią także bliskość wody, może być oczko wodne, które przyciąga owady oraz daje możliwość np. wykąpania się.

Domek dla jeża

Można pomóc jeżom przezimować w naszym ogrodzie. Wystarczy zrobić mu domek o wymiarach 30 x 30 x 40 cm. Może być zwykła skrzynka z wywwierconymi otworkami doprowadzającymi powietrze. Skrzynkę umieszczamy wśród gęstych krzewów, w stosie gałęzi zostawionych na zimę.

Jeżeli uda nam się zaprosić jeża do ogrodu to na pewno będziemy mieć mniej szkodników w ogrodzie, a czasem zobaczymy go przemykającego w poprzek ogrodu.

Related posts

2 Thoughts to “Jeż w ogrodzie”

Leave a Comment