Jak wybrać napęd do bramy garażowej?

Jak wybrać napęd do bramy garażowej?

Brama garażowa z napędem to bez wątpienia wygoda. Decydując się na napęd, chcemy aby funkcjonował przez długie lata bez żadnych awarii. Co jest kluczowe w wyborze napędu?

Automatyka do bram garażowych

Automatyka do bram to brama + napęd. Razem są traktowane jako maszyna. To sprawia, że należy montować zestaw pochodzący wyłącznie od tego samego producenta. Jeśli zestawimy ze sobą elementy od różnych producentów, złamiemy prawo a sama automatyka może ulec awarii i narazić nas na duże koszty. Wybierajmy zatem sprzedawców oferujących nam napędy od sprawdzonych producentów (https://bonmario.com/napedy-do-bram.html).

Wybór napędu

Awaria może nastąpić, gdy źle dobierzemy siłę napędu. Dobiera się ją w zależności od tego jaką bramę wybierzemy i jak jest ciężka. Ważne jest też to, ile razy w ciągu dnia otwieramy i zamykamy bramę. Z tego powodu można rozgraniczyć słabszą moc do lżejszych bram a mocniejsze napędy do tych większych i częściej otwieranych. Pomocne są określone przez producentów napędów wymiary i ciężar bramy. Jeśli nasza brama ma graniczne gabaryty i chcemy uniknąć przeciążenia napędu, musimy wybrać automatykę mocniejszą.

SEA - najszybsze napędy do bram w sklepie internetowym bonmario.com
SEA – najszybsze napędy do bram w sklepie internetowym bonmario.com

Napęd odpowiedni do rodzaju bramy

Przy samym wyborze automatyki do garażu warto poprosić o pomoc fachowca. Do bramy garażowej rozwieranej będą potrzebne ramiona ciągnące skrzydła bramy. Segmentowa musi mieć przestrzeń na napęd, który będzie podciągał bramę na sufit garażu. Uchylne bramy garażowe tak jak segmentowe i rozwierane, mogą mieć praktycznie każdy napęd. Może się zdarzyć, że będziemy chcieli zsynchronizować bramę garażową z wjazdową. Fachowiec zamontuje specjalną centralę i dobierze dla nas pilot, który obsłuży obie bramy. Możliwości jest wiele!

Related posts

Leave a Comment