Jak odnowić łazienkę bez zrywania płytek? Sprawdzone metody!

Jak odnowić łazienkę bez zrywania płytek? Sprawdzone metody!

Remont łazienki nie musi wiązać się z koniecznością zrywania starych płytek, które swoje lata świetności mają dawno za sobą. Istnieją proste i sprawdzone sposoby, dzięki którym zmienisz oblicze wnętrza szybko i bez większych problemów. Jak odnowić łazienkę? Oto najlepsze metody, które polecają specjaliści!

Jak odnowić łazienkę? Pomaluj stare płytki!

Zacznijmy od najprostszej i jednocześnie niezwykle skutecznej metody. Malowanie kafli to znakomity sposób na odnowienie łazienki niewielkim kosztem. Na rynku dostępnych jest wiele wysokiej jakości farb przeznaczonych do ceramiki, które dają doskonały efekt wizualny.

Wystarczy tylko stosować się do zaleceń producenta, a przed malowaniem płytek łazienkowych dokładnie oczyścić i odtłuścić ich powierzchnię. Po usunięciu zabrudzeń i ewentualnych ubytków (za pomocą specjalnej masy wypełniającej) można przejść do malowania. Pamiętaj tylko, że w przypadku gładkich kafli najlepiej użyć podkładu, dzięki któremu farba nie będzie spływać z płytek. Do jej nakładania wystarczy zwykły pędzel albo wałek.

Nowe płytki łazienkowe? Zamontuj je bez skuwania starych!

Wymiana mebli do łazienki czy armatury łazienkowej to nie problem. Wystarczy usunąć stare elementy wyposażenia i zastąpić je nowymi. A jak jest w przypadku płytek? Równie łatwo! Okazuje się, że chcąc zamontować nowe kafle, wcale nie trzeba skuwać tych startych.

Należy tylko upewnić się, że są one trwale przytwierdzone do podłoża i nie odpadają. Jak odnowić łazienkę w ten sposób? Polecamy metodę kontaktową, czyli nakładanie zaprawy klejowej zarówno na podłoże, jak i spodnią stronę starych płytek. Dzięki temu z jednej strony uzyskasz doskonałą przyczepność, a z drugiej we właściwy sposób wypełnisz wolne przestrzenie między kolejnymi kaflami.

Uwaga! To, jaki efekt uzyskasz, zależy od jakości zakupionych płytek łazienkowych. My polecamy te od włoskich i hiszpańskich producentów, które odznaczają się najwyższą trwałością oraz imponują estetyką. Zakupisz je np. w sklepie miradhoome.pl gdzie znajdziesz także wysokiej jakości armaturę łazienkową.

Jak jeszcze przysłonić stare płytki łazienkowe?

Jak odnowić łazienkę bez skuwania starych płytek? Możesz zastosować specjalne naklejki na kafle z folii samoprzylepnej. Dostępne są one w ogromnej liczbie wzorów i kolorów, a prawidłowo położone zapewniają spektakularny efekt wizualny. Pamiętaj tylko o stosowaniu się do zaleceń producenta naklejki, ponieważ każdy błąd może doprowadzić do jej zniszczenia.

Alternatywnym rozwiązaniem są specjalne płyty PCV, które także prezentują się nad wyraz okazale i których montaż nie będzie stanowił problemu nawet dla mniej doświadczonych majsterkowiczów. Jeżeli chcesz przysłonić fragment ściany, gdzie np. płytki łazienkowe uległy uszkodzeniu, możesz powiesić tam lustro albo meble do łazienki w postaci półki, które zapewnią Ci dodatkowe miejsce do przechowywania kosmetyków czy preparatów.

Możliwości jest naprawdę wiele i stanowią one doskonałą odpowiedź na pytanie „jak odnowić łazienkę bez skuwania starych płytek?”.

Related posts

Leave a Comment