Dekoracja ogrodu krok po kroku

Dekoracja ogrodu krok po kroku

Dekoracja ogrodu należy do przyjemnych czynności związanych z upiększaniem zielonej przestrzeni. Oprócz aspektu estetycznego, zależy również na funkcyjności danych akcesoriów, ale dla nas to nie problem – lubimy łączyć piękne elementy z praktycznością.

Od czego zacząć?

Dekoracja ogrodu rozpoczyna się od stworzenia planu. Nie warto jechać do sklepu, aby kupić co popadnie. Najpierw zainspiruj się aktualnymi trendami. Sprawdź co w ogródkowej modzie piszczy. W tym przypadku, możesz szukać weny na podwórkach osiedlowych sąsiadów. Jeżeli dane akcesorium przypadnie Ci do gustu, zapisz sobie na kartce.

Przy okazji fajnie byłoby umieścić dany element na prowizorycznym rysunku ogródka. Możesz podzielić swoją zieloną przestrzeń na części, wydzielając tematyczne strefy – grillowanie, aktywny wypoczynek, relaks, ogródkowe przyjemności. Urozmaicanie ich dekoracjami, doda całości uroczego wdzięku.

Dekorowanie ogrodu – czyli co?

Zacznijmy od tych pięknych i przydatnych akcesoriów. Skoro ogród to roślinność oraz zwierzęta, to warto przystosować miejsce do ich odwiedzin. Częstymi bywalcami działki są ptaki, które lubują się w obskubywaniu liści i delektowaniu się drobnymi owocami.

Zawieś im domek na drzewie, który wyposażysz w pyszne nasiona i okruszki. To wspaniała ozdoba drzewa – domki występują w różnych kolorach i kształtach. Co więcej, zatroszczysz się o swoją roślinność i owoce – i wilk syty, i owca cała! Nie zapomnij o poidełkach dla ptaków, które możesz umieścić blisko ich domku na drzewie.

Ciekawym urozmaiceniem działki są również kwietniki w postaci drewnianych taczek i pomalowanych skrzynek. Możesz w nich umieścić rośliny kwitnące przez całe lato – pelargonie, surfinie czy begonie. Pamiętaj o tym, aby postawić je w częściowo nasłonecznionym miejscu, do którego dostaje się również cień.

Aby dodać blasku i stworzyć romantyczny nastrój w ogrodzie, postaw na duże latarnie i ażurowe lampiony. Wypełnione zapachowymi świecami będą pięknie prezentować się i podkreślać magiczny charakter ogrodu wieczorami.

Latarnie możesz ustawić tuż przy wejściu do altanki, na tarasie lub przy schodkach prowadzących do domu. Inspirujące są również zawieszone lampiony – te na grubych sznurkach, nawiązują do stylu marynarskiego. Świece możesz również położyć na wodzie – specjalnie zaprojektowane do tego misy, urozmaicą romantyczną kolację pod chmurką.

Dmuchawce, latawce i… wiatraki

Czy komuś odrobina szaleństwa kiedykolwiek zaszkodziła? Niekoniecznie! Wpleć do swojego ogrodu dziecięce akcesoria, które na myśl będą przywodzić miłe wspomnienia. Ogródek zyska nowe życie, dzięki kolorowym wiatraczkom poruszającym się na wietrze.

Wyglądają wspaniale, ciekawie urozmaicając kwiatowe rabatki. Jeśli masz więcej przestrzeni zielonej, postaw na wiatrak z prawdziwego zdarzenia – wykonany z drewna, w otoczeniu roślin, pięknie wkomponuje się w magię miejsca.

Dekoracja ogrodu sprawia niesamowitą przyjemność. Dzięki nim urozmaicisz swoją zieloną przestrzeń, przyozdabiając ją różnymi ciekawymi akcesoriami. Pomysłom nie ma końca – na co się więc zdecydujesz?

Related posts

One Thought to “Dekoracja ogrodu krok po kroku”

  1. Marysia

    Może i dużo przyjemności ale i ciężka praca. Ale warto dla końcowego efektu

Leave a Comment