Odzież do ogrodu — w co warto się wyposażyć?

Odzież do ogrodu — w co warto się wyposażyć

Jak w należyty sposób zadbać o ogród? Poza niezbędnymi narzędziami i akcesoriami, zaopatrzyć należy się także w specjalną odzież i akcesoria, które zagwarantują komfortową, bezpieczną pracę. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze tego typu produktów.

W jaką odzież do ogrodu warto się wyposażyć?

Idealna odzież ogrodowa, czyli jaka? Odzież ochronna i robocza powinna być wykonana z wytrzymałych, odpornych na uszkodzenia i zabrudzenia materiałów. Odzież ochronna damska i męska nie może krępować ruchów. Każdy ogrodnik zaopatrzyć powinien się między innymi w specjalne spodnie z wzmocnieniami na kolanach. Bardzo dobrze sprawdzają się one na przykład podczas pielenia rabat. Równie praktyczne są ogrodniczki, czyli spodnie z wysokim stanem wyposażone w szelki. Nie tylko nie zsuwają się one w czasie pracy, lecz również posiadają dużą ilość praktycznych kieszonek na niezbędne akcesoria. W deszczowe, chłodne, wietrzne dni warto założyć na siebie płaszcz przeciwdeszczowy, najlepiej z poliestru, z kapturem i ściągaczami.

Torba ogrodnika na narzędzia

Sprawdzony sposób na wygodne przenoszenie narzędzi i akcesoriów niezbędnych podczas prac w ogrodzie? Torba ogrodnika na narzędzia! Czym kierować się przy jej wyborze? Warto, aby torba na narzędzia ogrodowe posiadała solidny, wytrzymały, odporny na zerwanie, wygodny uchwyt oraz dużą ilość przestronnych kieszeni, do których będzie można schować na przykład doniczki, sadzonki czy rośliny do przesadzenia.

Pas na narzędzia ogrodnicze

Aby ułatwić sobie prace w przydomowym ogrodzie, warto zaopatrzyć się w specjalne pasy i torby ogrodnicze. Dzięki nim, wszystkie niezbędne narzędzia i akcesoria można mieć zawsze pod ręką. Czym powinien się charakteryzować dobry pas na narzędzia ogrodnicze? Warto postawić na uniwersalny model z regulowaną długością, który będzie można swobodnie dopasować do obwodu pasa. Pas ogrodniczy damski lub męski powinien być wykonany z solidnych, wytrzymałych, odpornych na uszkodzenia materiałów, takich skóra czy tworzywo sztuczne. Pozwoli to na wygodne przenoszenie w nim nawet najcięższych przyrządów. Warto, aby taki pas posiadał dużą ilość kieszeni oraz przegródek mocowanych przy pomocy wzmacnianych klejeń, metalowych nitów czy wytrzymałych szwów. Z powodzeniem pełnić może on również funkcję fartucha chroniącego odzież przed zabrudzeniem.

Rękawiczki ogrodowe

Żaden miłośnik prac w ogrodzie nie obędzie się bez rękawic ogrodowych. Czym kierować się przy ich wyborze? Idealne rękawiczki ogrodowe to takie, które są odporne na ścieranie. Jedynie wówczas będą się one sprawdzały podczas różnego rodzaju prac, takich jak na przykład odchwaszczanie. Warto również, aby ich powierzchnia była wzmocniona materiałem, takim jak poliuretan. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że posłużą przez długi czas. Wysokiej jakości akcesoria ogrodnicze tego typu nie mogą być ani za duże, ani zbyt małe. Nie powinny one krępować ruchów podczas wyrywania chwastów. Na sklepowych półkach spotkać można się z różnego rodzaju rękawiczkami. Do czynienia możemy mieć między innymi z modelami ogólnego przeznaczenia, na przykład winylowymi. Z powodzeniem używać można ich do podstawowych prac, takich jak pielenie czy sadzenie roślin. Kolejną kategorią gadżetów ogrodniczych są rękawiczki do pracy z roślinami posiadającymi kolce. Przeważnie są one wykonane ze skóry — czy to naturalnej, czy sztucznej, sięgają nawet do łokcia i są wzmocnione od wewnętrznej strony. Takie rękawiczki są trwałe i odporne na uszkodzenia. W sklepach ogrodniczych spotkać można się również z rękawicami do prac wodnych i błotnych. Tym, co je wyróżnia jest wodoodporność. Takie rękawice ogrodowe najczęściej produkuje się z lateksu. Podczas prac w ogrodzie przydatne okazać mogą się również rękawice narzędziowe. Ich cechą charakterystyczną są wzmocnienia znajdujące się po wewnętrznej stronie. Takie akcesoria mają za zadanie tłumić drgania i zapobiegać odciskom.

Related posts

Leave a Comment