Brudna robota czy życiodajna materia

ogrod-03Wszystko na tym świecie potrzebuje pożywienia. Nasi zieloni podopieczni w ogrodzie także. Rośliny samą wodą nie wyżywią się, potrzebują jeszcze czegoś konkretniejszego. Ten konkret możemy im zaserwować w postaci nawozu. Najlepiej jakby był to nawóz naturalny. Wszystko co naturalne jest zdrowsze dla człowieka i zwierząt.
Takim naturalnym nawozem jest kompost. Jego produkcja trwa około półtora roku ale naprawdę warto mieć własny kompost. Zwłaszcza, że do wytworzenie kompostu nie trzeba nic nadzwyczajnego. Kompost to poprostu zbutwiałe odpadki organiczne roślinne i zwierzęce.
ogrod-01Potrzebujemy jeszcze przynajmniej miejsca w naszym ogrodzie na pryzmę lub kompostownik. Kompostownik jest lepszy, ale przy małych ilościach i pryzma wystarczy.
Teraz jesienią, gdy kończy się okres wegetacji roślin, jest czas na przekopanie ponowne ogrodu i zasilenie go nawozem. Po dobrym zasileniu naturalnym nawozem, ogród odwdzięczy się nam dobrymi plonami w następnym roku. Aha jeszcze jedno, do takiej prasy włóżmy eleganckie gumowe obuwie :))

Related posts

3 Thoughts to “Brudna robota czy życiodajna materia”

  1. […] Rośliny ciepłolubne przenosimy już do pomieszczeń. Rośliny jednoroczne ścinamy i dajemy na kompost. Korzenie zostawiamy w ziemi. Październik to dobry miesiąc na przesadzanie drzew i krzewów […]

  2. Jarek

    Też tej roboty nie lubię ale jak trzeba to trzeba

Mentions

  • Ogród w mieście | Październik w ogrodzie

Leave a Comment