Duża powierzchnia do oszlifowania? Wybierz Szlifierkę taśmową

Szlifierka taśmowa sprawdza się świetnie na dużych płaskich powierzchniach. Szlifowanie odbywa się w jednym kierunku i z dużą prędkością. Jeden kierunek szlifowania eliminuje powstawanie kolistych wyżłobień. Elementem szlifującym jest papier ścierny w kształcie taśmy.

Za pomocą szlifierki taśmowej możemy nadać elementom dokładną grubość.
Jedynym mankamentem szlifierki taśmowej jest niemożność dotarcia do narożników. Uniemożliwia to budowa stopy, która zazwyczaj jest szersza niż taśma szlifująca.
Szlifierka taśmowa świetnie się sprawdza gdy zalecane jest szlifowanie tylko wzdłuż włókien drewna.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując szlifierkę taśmową?

Wymiary taśmy: Taśma może mieć długość od 130 mm do 610 mm, a szerokość od 60 mm do 100 mm. Najczęściej, szerokość taśmy w tego typu szlifierkach wynosi 75 mm. Im większa taśma tym szybsze szlifowanie, im mniejsza tym większa precyzja.

Dodatkowe funkcjonalności: system odsysania pyłu, mechanizm szybkiego nakładania i naprężania taśm, wybór prędkości przesuwu taśmy (przy szlifowaniu zgrubnym wskazane są szybsze obroty, przy precyzyjnym natomiast – mniejsze).

Dodatkowy osprzęt szlifierki taśmowej: zapasowe taśmy do urządzenia, ramka szlifierska (pozwala unieść szlifierkę i dzięki temu umożliwia bardziej delikatne szlifowanie powierzchni), prowadnica kątowa i statyw (możemy zamienić szlifierkę z przenośnej na stacjonarną)

[nggallery id=10]

Related posts

Leave a Comment